قیمت انواع شیر اطمینان سفتی ولو #قیمت بروز ️پایپینو | kasrasaran

قیمت انواع شیر اطمینان سفتی ولو #قیمت بروز ️پایپینو | kasrasaran

تا زمانی که فشار تا حد خطرناکی بالا نرود، کارایی آن ها نیز مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. شیر اطمینان که به آن شیر ایمنی یا سیفتی ولو (Safety Valve) نیز گفته می شود از انواع شیرآلات است که با هدف جلوگیری از فشار بیشتر از حد طراحی، روی مخازن تحت فشار، مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر سیفتی ولو، نصب راپچر دیسک‌ به صورت سری با شیرهای اطمینان سطحی می‌تواند تا حد زیادی از وارد شدن خسارت به شیر اطمینان و کل مجموعه Christmas tree جلوگیری کند. برای مثال واحدهای کراکینگ و هیدروکرانیگ که با دمای بالا سر و کار دارند احتمال افزایش فشار تا بیش از حد مجاز در آن‌ها وجود دارد. به همین دلیل، تجهیزات ایمنی مثل شیرهای ایمنی و اطمینان در این واحدها بسیار کاربردی است.

  • این شیر دارای پایلوت بوده و بطور مستقیم شیر را بکار انداخته و فشار را کاهش می دهد و برای کنترل فشارهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد و خود دارای دو نوع پیستونی و دیافراگمی است.
  • انواع سیفتی ولو یا شیراطمینان برنجی با ضریب اطمینان و امنیت بالا از جمله انواع شیرآلاتی است که در حوزه های صنعتی مختلف بسیار پرکاربرد می باشد.
  • وظیفۀ اصلی این شیرها کنترل فشار سیال در داخل خطوط لوله و یا مخازن ذخیره سازی است.
  • شیرهای اطمینان هنگامی که شروع به کار می کنند یک دفعه و به صورت کامل باز می شوند.

مقادیر استاندارد کمتر از 10% هست که نسبت به نوع سیستم متغییر بوده و اعداد کمتر نیز تنظیم می گردد. این حالت به منظور بسته شدن کامل شیر اطمینان و پس از باز شدن، برگشت سیستم به حالت نرمال و عادی ضروری خواهد بود. قیمت شیر اطمینان صنعتی بستگی به عوامل متعددی دارد از جمله ابعاد شیر، جنس بدنه (استیل، برنج، چدن و غیره)، برند تولید کننده، ویژگی‌های فنی، کشور سازنده و بازار محلی. بهتر است برای اطلاع از قیمت شیر اطمینان دیگ بخار و آخرین روند بازار، با کارشناسان ولوسند تماس بگیرید. زمانی که شرایط بحرانی نیست، مهمتری معیار انتخاب شیرهای اطمینان هزینه است. هنگام مقایسه قیمت شیرهای اطمینان باید علاوه بر سایز نامی به ظرفیت آن نیز توجه شود.

انواع شیر اطمینان ازلحاظ ساختار

ریلیف ولو ابزار دقیق به منظور حفظ ایمنی تجهیزات و پیشگیری از بروز آسیب های ناشی از افزایش فشار و دمای بیش از حد در سیستم طراحی شده است. ریلیف ولو ابزار دقیق همانند شیر اطمینان ابزاردقیق نقش محافظتی برسیستم دارد اما در ساختار و نحوه عملکرد با شیر اطمینان دارای یک تفاوت جزیی می باشد. ریلیف ولو ابزار دقیق در مجموعه انواع شیرهای ایمنی با کاربردی خاص قرار می گیرد.

مزایای شیر اطمینان

مثال برای سیالات خورنده، جنس بدنه از فولاد ضد زنگ و برای سیالات غیر خورنده، جنس بدنه از فولاد کربنی ساخته می شود. پوشش داخلی از جنس فولاد کربنی ساخته می شود و نگهدارنده فنر و میله است. سیال از نازل وارد شیر اطمینان می شود و جریان ورودی دارای فشار زیادی است. میله هم از فولاد ضد زنگ ساخته می شود تا مقاومت کششی بالا و خاصیت ضد خوردگی داشته باشد. دیسک یک قسمت متحرک است که به میله و نازل وصل است و از جنس فولاد ضد زنگ سخت کاری به این وب سایت بروید شده، است. فنر نیز از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شود و کار آن، باز و بسته کردن شیر جهت خارج کردن سیال است.

شیر اطمینان استیل 6 اینچ

این شیر دارای عملکردی معمولی میباشد که هیچ مکانیزمی در آن برای مقابله با آسیبهایی نظیر چترینگ وجود ندارد. بر اساس کلاس بندی استاندارد ASME/ANSI، تخلیه این ولوها یا به اتمسفر است و یا به قسمت تخلیه. شیرهایی که تخلیه به اتمسفر (Vent to Atmosphere) هستند بیشترین اثر فشار برگشتی را دارا هستند. در مواردی که فشار برگشتی زیر 5% نقطه تنظیم (setpoint) باشد می توان از شیر اطمینان معمولی (Conventional Safety Valve) استفاده کرد. یکی از ویژگی‌های اساسی شیر اطمینان این است که در مدت زمان کوتاهی کاملاً باز می‌شوند تا به حداکثر ظرفیت تخلیه (blow-off) برسند.