خرید پی ال سی زیمنس الکترو ثامن

خرید پی ال سی زیمنس الکترو ثامن

مینی پی‌ال‌سی در مقایسه با دیگر انواع کنترلرهای منطقی دارای محدودیت هایی بوده و در اتوماسیون صنایع کوچک، هوشمند سازی منازل و غیره قیمت پی ال سی استفاده می شود. در واقع اگر بخواهیم کنترل‌کننده‌های منطقی برنامه‌پذیر را بر اساس توانایی دسته‌بندی کنیم، مینی پی‌ال‌سی‌ها در دسته‌ی جداگانه قرار خواهد گرفت. همانطور که شرح داده شد از پی‌ال‌سی‌ها برای کنترل فرآیندهایی پیچیده با تعداد ورودی و خروجی‌های بالا استفاده می‌شود. به لطف وجود مینی کنترلرها دیگر نیاز به صرف هزینه بالا جهت تهیه پی‌ال‌سی در اتوماسیون فرایندهای کوچک وجود ندارد.

  • این پی ال سی در مدلهای شناخته شده 221، 222، 226XP، 224 و 224XPSI وجود دارد.
  • طی ادامه این متن، ما به معرفی و بررسی هر یک از انواع مختلف پی ال سی ها خواهیم پرداخت.
  • یکی دیگر از انواع PLC های زیمنس بعد از S5 عرضه شده و خود به پنج خانواده ی مختلف تقسیم میشوند.
  • تغییر عملکردها و تابع‌ها به‌راحتی و تنها با فشار دادن یک دکمه قابل انجام است و نیازی به سیم‌‌کشی‌های مجدد و زمان‌گیر نیست.
  • علاوه بر این باید به نوع تغذیه؛ تعداد ورودی و خروجی و نوع بار دستگاه هم دقت کنید.
  • این ماژول می‌تواند تقریباً هر نیاز مشتری را با یک کار مهندسی ساده و باوجود صفحه‌نمایش جدید و ارتباطات کامل از طریق اترنت برآورده کند.

مزایای زیادی که اینگونه سیستمها دارند، باعث شده تا جای خوبی برای خودشان در صنعت باز کنند و در جاهایی که حرکات تحت فشار و وزن بالا انجام می پذیرد، سیستمهای هیدرولیک بهترین و دقیق ترین عملکرد را از خود نشان میدهند. کنترلرهای هیدرولیکی علاوه بر قابلیت انجام حرکت سنگین بطور پیوسته، دارای دقت و سرعت عمل بسیار خوبی نیز می باشند. امروزه با وجود جایگزینی مدل های الکترونیکی پیچیده تر و کارآمدتر هنوز هم نمی توان کارایی های بالا و منحصر به فرد سیستمهای هیدرولیکی را نادیده گرفت.

استفاده از پی ال سی چه مزایایی دارد؟

نمونه ای از این کنترل کننده ها، پی ال سی های زلیوی ساخت شرکت اشنایدر الکتریک فرانسه هستند که برای کارهای کنترلی کوچک ساخته شده اند. انتخاب نوع پی ال سی در موفقیت سیستم کنترلی تأثیر گذار است یعنی باید با توجه به مشخصات فرآیند، نوع پی ال سی مناسب انتخاب شود. امکان پشتیبانی از کارت های سخت افزاری گوناگون، از ویژگی های برجسته پی ال سی ماژولار به شمار می رود. مضاف براین، پی ال سی ماژولار قابلیت اضافه کردن ماژول های ورودی و خروجی متعدد را برای کاربر فراهم می آورد. لازم به ذکر است که افزودن مقدار ورودی و خروجی به این نوع پی ال سی متناسب با قدرت و توان پردازنده صورت می گیرد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تا ۲۰۰۰ ورودی خروجی را می‌توان به پی ال سی ماژولار اضافه نمود.

مزایا و معایب plc چیست؟

از انواع پی ال سی زیمنس مدل Compact می‌توان به plc S7-200، اشاره نمود. عملکرد یکپارچه، مقیاس پذیری وسیع و کاربری راحت و آسان، برخی از ویژگی های مهم و حائز اهمیت انواع plc زیمنس به شمار می آید. ناگفته نماند که پی ال سی های شرکت زیمنس امتحان خود را به عنوان یک کنترل کننده پیشرفته و کاربردی، به خوبی پس داده است. این مقاله به معرفی پی ال سی و انواع plc زیمنس پرداخت و مدل های متنوعی که برای این برند وجود دارد به همراه ویژگی ها و خصوصیاتی که هر یک دارند ذکر گردید.

ز آنجایی که پی ال سی توان بسیار کمی مصرف می کند، توان مصرفی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. دیتای ثابتی است که توسط CPU استفاده می شود.سیستم ROM، دیتا را بصورت دائمی برای عملکرد سیستم ذخیره می کند. RAM، اطلاعات مربوط به ورودی و خروجی ها، مقادیر تایمرها، شمارنده ها و تجهیزات داخلی دیگر را ذخیره می کند . برای اولین بار از PLC در صنعت اتومبیل سازی استفاده شد و این دستگاه جایگزین رله ها و تایمرها شد.

این نوع کنترلر از باد و هوای فشرده به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. پی ال سی های کوچک یا مینی دارای دو یا چند ورودی و خروجی هستند که به طور محدود گسترش داده می‌شوند. زبان برنامه‌نویسی در این نوع از PLC ها به صورت نردبانی است؛ به این معنا که از دستورات نمادی برای برنامه‌ریزی PLC کوچک استفاده می‌شود. کاربرد در پروژه های کوچک و برخورداری از حدود ۴۰ خروجی و ورودی، از مهمترین ویژگی های این نوع plc تلقی می گردد.

سری DVP پی ال سی دلتا هم از جمله تجهیزات پرکاربرد در سرعتهای بالا و ماشین‌های اتوماسیون صنعتی است که کارت‌های عملکردی زیادی دارد و از پروتکل‌های ارتباطی مختلف پشتیبانی می‌کند. زمانی که می‌خواهید به سراغ خرید پی ال سی بروید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید از میان انواع پی ال سی مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، دقت و سرعت انجام پروژه توسط یک دستگاه است. علاوه بر این باید به نوع تغذیه؛ تعداد ورودی و خروجی و نوع بار دستگاه هم دقت کنید.

توابع عیب یاب داخلی سیستم PLC، تشخیص و عیب یابی سیستم را بسیار سریع و راحت می کند. برنامه ابتدا به این تجهیز وارد می شود و سپس به حافظه PLC منتقل می شود. تمامی دوره ها برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، کودکان کار و نیازمندان رایگان می باشد.

زمینه فعالیت شرکت در حوزه اتوماسیون صنعتی و فشار ضعیف زیمنس می باشد. پیش از ثبت سفارش، ابتدا جهت کسب مشاوره و استعلام قیمت و موجودی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. تعداد خروجی ها در مدل های پی ال سی متفاوت است به طور مثال تعداد خروجی های S7300، ۲۰۰۰ می باشد در حالی که ۱۲۰۰تعداد افزایش یافته و به ۵۰۰۰ میرسد. PLC های SIMATIC زیمنس پایه ای هستند که مفهوم اتوماسیون کاملا یکپارچه آن ها بر آن استوار است.

S7-200 کمترین قیمت را در بین plc های دیگر زیمنس s7 به خود اختصاص داده بود. همچنین برای کارهای سطح پایین و متوسط در صنعت به کار گرفته می شد. نصب و برنامه نویسی آسان، استفاده به عنوان ماژول اضافی در کنار cpu، برنامه نویسی آن با نرم افزار step7-micro/win، ورودی و خروجی های on-board از دیگر گفتنی ها در مورد این پی ال سی می باشد. اگر به دنبال plc هایی از خانواده زیمنس هستید که دارای حوزه عملکردی وسیع باشند ، s5-135U و s5-155U گزینه هایی متناسب با این کاربردند که توسط اتوماسیون صنعتی زیمنس تعبیه و تولید شده اند.