آمریکا: تحقیقات Givaudan، Berkeley به آینده ساخت پروتئین های جایگزین می پردازد


رشد جایگزین‌های گیاهی که دیگر به آن توجه نمی‌شود، با افزایش تمایل مصرف‌کنندگان به محصولات غذایی که سالم‌تر هستند و تأثیر کمتری روی کره زمین دارند، تقویت شده است.

برای پاسخگویی به تقاضا هم از نظر حجم و هم از نظر ویژگی های محصول مورد نظر، نوآوری مداوم و فناوری های جدید ضروری است.

پژوهشی توسط Givaudan و دانشگاه برکلی کالیفرنیا، چشم‌انداز آینده را نشان می‌دهد و مزایای فناوری چاپ سه‌بعدی در حال ظهور، تکنیک‌های «آینده نزدیک» گوشت‌های کشت‌شده، و ،ر زیست‌توده میسلیوم که پروتئین مشتق‌شده از قارچ‌ها را تولید می‌کند را برجسته می‌کند.

چهارمین همکاری این شرکت با دانشگاه همچنین به فناوری‌های مقیاس آزمایشگاهی مانند سلول‌های برشی که سرمایه‌گذاری قابل توجهی را جذب می‌کند، در افق نگاه می‌کند.

با توجه به اینکه هیچ فناوری واحدی “گلوله نقره ای” نیست، همکاری بین شرکت ها و سازمان ها برای ایجاد جایگزین های گوشت خوشمزه و مغذی ضروری است.

افزایش جایگزین های گوشت قابل توجه است. سودیر جوشی، مربی برنامه توسعه محصول در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، گفت: بازار برای رشد سریع آماده است.

“در حالی که فناوری های موجود فرصت بزرگی برای نوآوری ارائه می دهد، چالش های اصلی در این بخش همچنان هزینه و مقیاس است.”

“این کاغذ سفید جدید بررسی جامعی از فناوری های فعلی و آینده ارائه می دهد.”

همچنین بینش هایی در مورد پذیرش، پتانسیل بازار، چالش ها و فرصت های توسعه آینده ارائه می دهد.

علاوه بر مشارکت با برکلی، Givaudan همچنین به طور فعال با برخی از آ،ین فناوری‌ها با همکاری بوه، و میگروس، که با آنها مرکز فرهنگی را در کمپتال، سوئیس تشکیل داده‌اند، در حال کار بر روی گوشت، ماهی پرورش‌یافته و غذاهای دریایی است. ، و ،ر دقیق.

هاب بخشی از شبکه گسترده مراکز نوآوری پروتئین جایگزین Givaudan در چهار قاره است که شامل MISTA در کالیفرنیا، مرکز نوآوری پروتئین در سنگاپور، مرکز پروتئین در زوریخ، و به زودی، آزمایشگاه نوآوری مواد غذایی گرمسیری در برزیل است.

Givaudan با تقویت همکاری با مشتریان و سایر شرکت‌ها، از شرکت‌های نوپا گرفته تا رهبران این حوزه، و ایجاد خط لوله نوآوری و فناوری‌های اختصاصی ما، شریک منتخب برای تولید مش، محصولات جایگزین گوشت شده است.

وایت پیپر Protein Horizon است برای دانلود موجود است و ببین وبینار Givaudan با گروهی از کارشناسان صنعت از بینش مصرف کننده تا سرمایه گذاری خطرپذیر که در مورد فن آوری های آینده برای پروتئین های جایگزین بحث می کنند.


منبع: https://foodnewsinternational.com/2022/10/06/americas-givaudan-berkeley-research-looks-into-future-of-making-alternative-proteins/