آشنایی با روش های کاشت مژه مجله تصویر زندگی

نتایج جراحی کاشت مژه به مرور زمان قابل توجه خواهد بود، بنابراین نتایج حداقل پس از ۱۲ ماه مشخص می‌شود. هنگامی که موی کافی از پوست سر شما برداشته می‌شود، ناحیه مژه آماده شده و بی حس می‌شود. بی حسی موضعی (لیدوکائین با اپی نفرین) برای کم کردن درد در ناحیه سر و پلک استفاده می‌شود. شاید در سالهای دور پیوند مو رویایی دست نیافتنی برای کسانی بود که از فقدان مو رنج میبردند، اما امروزه این جراحی به یک عمل سرپایی و بدون عارضه تبدیل شده است که رویای افراد زیادی را محقق می کند.

آنچه در این پست می خواهیم به شما دوستان آموزش دهیم، نحوه صحیح کاشت مژه می باشد. در ادامه آموزش های مقدماتی و حرفه ای آرایشگری، می خواهیم شما را با نحوه کاشت مژه بصورت ساده و اصولی آشنا کنیم. برای آرایش چشم و کاشت مژه نکاتی را باید مدنظر قرار دهید که ما در ادامه به آنها می پردازیم. در این روش مژه های مصنوعی به تک تک مژه های طبیعی چسبیده میشوند و در بین مژه ها قرار نمیگیرند که باعث پر رنگ تر شدن مژه های طبیعی می شود. اکستنشن های مژه جنس های مختلفی مانند خز واقعی، ابریشم، موی راسو، الیاف مصنوعی و …

اگر مژه های بلندی دارید بالطبع با لیفت و لمینت مژه ، احساس خیلی خوشایندی را تجربه خواهید کرد. ولی اگر مژه هایتان بلند نباشد با لیفت آن زیبایی اکستنشن مژه را تجربه نخواهید کرد. از مصرف داروهای ضد التهابی و سیگار کشیدن که باعث کندی روند درمانی و افزایش احتمال خون ریزی و عفونت خواهد شد نیز پرهیز کنید و سعی کنید برای کسب نتایجی مناسب و زیبا همواره با پزشک متخصص خود در ارتباط باشید. اکستنشن مژه با افراد نابلد و ناوارد سبب زخم شدن پوست پلک خواهد شد که در این صورت حتما باید سریع اکستنشن برداشته شود.

اکستنشن مژه چسباندن مژه هایی به مژه های واقعی شماست اما کاشت مژه باید توسط جراح انجام شود. اما در حال حاضر کاشت مژه که در سالن های زیبایی انجام می شود همان اکستنشن مژه است تنها در روش انجام آن تفاوت وجود دارد. بنابراین کاشت مژه، مژه هایی مصنوعی است که تک به تک به مژه های طبیعی شما چسبانده می شود تا ضخامت، طول و رنگ مژه هایتان را بهبود ببخشد. هر عمل جراحی می تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد که البته با انتخاب درست پزشک متخصص و رعایت تمامی دستورالعمل های ذکر شده می تواند احتمال وقوع آن ها را تا حد زیادی کاهش دهید. البته خطرات و عوارض ناشی از عمل زیبایی کاشت مژه بسیار جزئی و اندک بوده و خیلی راحت کنترل خواهد شد در نتیجه جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت و همه چیز به انتخاب های شما بستگی دارد. البته آسیب های وارد شده به مژه ممکن است موقتی باشد اما نتایجی که حاصل می شود قطعا در طولانی مدت باعث ضعیف شدن مژه ها شده و همچنین ممکن است باعث شود تا رشد مژه متوقف شود.

البته این روش آن‌قدرها هم که به‌نظر می‌رسد ترسناک نیست و شامل انتقال مو از یک قسمت بدن به ناحیه مژه است. همچنین، روش کاشت معمولا برای اهداف زیبایی استفاده نمی‌شود، بلکه برای کسانی که ضربه به ناحیه چشم ( مانند سوختگی) یا عوارض ناشی از عفونت‌های خالکوبی را تجربه کرده‌اند، مناسب است. اما از آن‌جا که پس از کاشت مژه سه ماه دوره نقاهت وجود دارد، تنها لازم است در دوره نقاهت از مژه‌ها به درستی مراقبت شده و کافی است مژه‌های کاشته شده مرتب ترمیم شوند و مراقبت دیگری لازم نیست. مرکز پیوند موی بهین، یکی از بهترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان است.

لیفت مژه و اکستنشن مژه راه حل‌های اصلی شماست که ممکن است در مورد آنها شنیده باشید. در این روش، تارهای مژه با چسب‌هایی با ماندگاری مشخص، بین مژه‌های اصلی چسبانده می‌شود. موی به کار رفته نیز می‌تواند از جنس موی انسان، موی حیوانات (اسب یا سمور) و فیبرهای ابریشمی یا مصنوعی باشد. تار‌های مصنوعی مژه که در لابه لای مژه‌ها قرار می‌گیرد، اکستنشن مژه نام دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار