آسیا و اقیانوسیه: هند برای ممنوعیت کاه پلاستیکی در نوشابه ها آماده می شود


گلوبال دیتا می گوید ممنوعیت کاه پ،تیکی تاثیر م،ب، هرچند کوتاه مدت بر صنعت نوشابه های گازدار هند خواهد داشت.

به گفته گلوبال دیتا، هند از اول جولای 2022 تولید، واردات، ذخیره سازی، توزیع، فروش و استفاده از مجموعه ای از محصولات پ،تیکی یکبار مصرف از جمله نی را ممنوع می کند.

در مقابل این پس‌زمینه، ممنوعیت نی‌های پ،تیکی به طور موقت فروش بسته‌های کوچک نوشابه را که در میان توده‌های هندی محبوب هستند، مختل می‌کند.

تجزیه و تحلیل تحلیلگران بازار گلوبال دیتا نشان می دهد که حاشیه سود بسته های کوچک در هند کم است زیرا معمولاً با قیمت 10 تا 30 INR (0.13 تا 0.38 دلار آمریکا) به فروش می رسند.

با این وجود، به دلیل جذابیت بازار انبوه، بسته‌های 100 میلی‌لیتری تا 330 میلی‌لیتری، 35.1 درصد از حجم کلی نوشابه‌ها را در سال 2021 تشکیل دادند.

با این حال، از آنجایی که این ممنوعیت به نی های پ،تیکی، که لوازم ضروری برای بسته های کوچک هستند، گسترش می یابد، شرکت های نوشابه به شدت آسیب خواهند دید.

بابی ورگز، تحلیلگر مصرف کننده، می گوید: نی های پ،تیکی بخشی از تجربه مصرف کارتن های کوچک و بسته های کیسه ای هستند.

تغییر به بطری‌ها، فنجان‌ها یا قالب‌های بسته‌بندی با فواره‌های نوشیدنی پیشنهادی پرهزینه و زمان‌بر برای شرکت‌های نوشابه است.

«علاوه بر این، ظرفیت تولید داخلی برای نی های قابل بازیافت، زیست ت،یب پذیر و خوراکی ممکن است به موقع برای ممنوعیت کافی نباشد. علاوه بر این، هزینه بالای واردات چنین نی‌های پایدار، قیمت بسته‌های کوچک را به قیمت جذابیت آن در بازار انبوه افزایش می‌دهد.»

شرکت هایی مانند Parle Agro، Amul و Dabur در حال توسعه ظرفیت داخلی برای نی های کاغذی هستند و انتظار می رود که دیگران دیر یا زود این خط را افزایش دهند.

در یک نکته مثبت، انجمن تولیدکنندگان کاغذ هند تأیید کرده است که کارخانه های کاغذ داخلی قادر به تولید نی کاغذ کافی برای صنعت نوشابه هستند.

Verghese می افزاید: «در حالی که آلودگی پ،تیکی یکبار مصرف یک نگر، فزاینده برای مقامات و مصرف کنندگان هندی است، توده های حساس به قیمت قادر به پرداخت هزینه جایگزین های سازگار با محیط زیست نیستند.

بنابراین مسئولیت پذیرفتن بسته بندی پایدار و مسئولیت پذیری در قبال ، های بسته بندی بر عهده صنعت است.


منبع: https://foodnewsinternational.com/2022/06/30/asia-pacific-india-gears-up-for-plastic-straw-ban-in-soft-drinks/